‘In De Mortel blijven wonen was een grote wens’

‘In De Mortel blijven wonen was een grote wens’
Voordat er op de bel gedrukt kan worden, maakt Mortelnaar Jelco (28) de deur al open. Samen met zijn vriendin Jessie (26) huurt hij sinds kort een nieuwbouwwoning aan de Pastoor van de Eindestraat in ‘zijn’ dorp.
Voor het eerst samenwonen
Jelco en Jessie kregen een relatie tijdens het allerlaatste moment van hun studie. Jelco en Jessie studeerden af in Tilburg, waar ze de master Strategic Management volgden aan de Universiteit. Toen de opleiding behaald werd en de champagnefles gepopt kon worden, troffen de twee elkaar op een feestje in het Tilburgse nachtleven. En daar sloeg de vonk over: ‘We zijn nu zo’n twee jaar bij elkaar en wonen nu voor het eerst samen. Jessie woonde samen met een vriendin in Eindhoven en we zochten een woning in de buurt van De Mortel en Gemert.’
Een woning in De Mortel leek onmogelijk
Jelco had zich er al bij neergelegd dat het Gemert zou gaan worden. Want wonen in De Mortel? Dat bleek niet helemaal realistisch. ‘Er kwam bijna niets vrij.’ Op voorhand een teleurstelling voor iemand die veel betekent voor het Mortelse verenigingsleven. Zo is hij medeorganisator van het jaarlijkse beachtennistoernooi in het dorp, zit hij in het bestuur van de Mortelse kermis en was hij een paar jaar geleden prins van carnavalsvereniging ‘De Krulstarte’.
Jelco stond ingeschreven bij Goed Wonen. Hij hield het woningaanbod op Wooniezie goed in de gaten. En toen viel zijn oog opeens op de nieuwbouwwoning aan de Pastoor van de Eindestraat 16 in... De Mortel! Inschrijven en duimen maar. Binnen een mum van tijd kreeg hij het verlossende telefoontje: gefeliciteerd, je hebt een woning!
Mensen uit De Mortel kregen voorrang bij de toewijzing
Jelco: ‘Ik ben heel blij dat Goed Wonen mensen uit De Mortel voorrang gaf op de woningen. Je ziet toch dat de jeugd naar de omliggende dorpen trekt. Dat is jammer.’ In het dorp waar Jelco is geboren blijven wonen was een grote wens van hem. ‘Ik ben heel blij dat Goed Wonen dat mogelijk heeft gemaakt.’
Met plezier uitkijken naar de toekomst samen
Jessie maakte inmiddels al kennis met dorpelingen tijdens een diner en is ze van plan zich te mengen in het verenigingsleven. Maar eerst: klussen! ‘Begin juni willen we er gaan wonen en geven we een zomerse housewarming in de tuin.’ Een blije Jelco en Jessie zien hun toekomst in De Mortel met plezier tegemoet.